👤

Cu banii care se platesc pentru 3 jocuri se pot cumpara 4 enciclopedii.Care este diferenta de pret dintre cele doua produse, daca un joc costa 136 de lei?

Răspuns :

deci,inmultesti 136 lei(un joc) la 3=408lei(3 jocuri)
408 lei : 4=102 lei costa o enciclopedie
136(un joc)-102lei(o enciclopedie)=34 lei diferenta
Coronita?

cat costa 3 jocuri?
136x3=408
cat costa o enciclopedie?
408:4=102
care este diferenta de pret dintre joc si enciclopedie?
136-102=34