Răspuns :
5 minute = 5 x 60 secunde = 300 secunde
V = 2cm/sec
d = 300 sec x 2cm/sec
d = (300 sec x 2cm)/sec
d = 600 cm
Melcul a mers 600 centimetri, sau 6 metri.
V = 2cm/sec
d = 300 sec x 2cm/sec
d = (300 sec x 2cm)/sec
d = 600 cm
Melcul a mers 600 centimetri, sau 6 metri.
5 ori 60 care da 300 de sec
2 ori 300 care da 600 cm se deplaseaza in 5 minute
cu placere!!!
2 ori 300 care da 600 cm se deplaseaza in 5 minute
cu placere!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!