Ion a încasat în total 24 de lei,pentru 3 ladite de mere si pentru 2 lazi cu pere.Pentru merele vândute el a încasat suma de 12 lei,fiecare ladita având 2 kg de fructe.Cu câți lei a costat mai mult1 kg de pere fata de 1 kg de mere?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!