👤

Ce viteza va avea un fulg de nea care va parcurge distanta d=2,6km, de la nor pana la pamant, in doua minute si 10 secunde?

Răspuns :

2,6km=2600  2 min 10 sec=130 sec      2600*130=20m r          Raspuns 20 m pe sec