👤

compune o problemă cu exercițiu dat 36 ×9 -24 ×3

Răspuns :

Andrei a cumpărat 36 de mere cu 9 lei kg, el a mai cumpărat încă 24 de mere cu 3 lei kg. Care este diferența dintre prețuri? ( sper sa fie ok )