👤

Va rog sa ma ajutati la problema aceasta "Mai multi copii vor sa cumpere o minge.Daca fiecare copil pune cate 7 lei,le mai trebuie 5 lei iar daca fiecare copil pune cate 9 lei sunt in plus 5 lei."




A)Cati copii vor sa cumpere mingea???
B)Cat costa mingea???
C)Cati lei trebuie sa puna fiecare copil ca sa cumpere mingea???