n1 moli C6H12O6 + 2Cu(OH)2 ⇒ C6H12O7 + Cu2O + H2O
n Cu2O = 2,88/ 144 = 0,02 moli = n1 glucoza
n2 moli C12H22O11 + H2O = glucoza + fructoza
Glucoza + Fehling = acid gluconic + Cu2O↓ + H2O
n1 + n2 = 10,08/ 144 = 0,07 moli ⇒ n2 = 0,05 moli zaharoza
n1/n2 = 2/5
solutia initiala : msi = 200g md1 = 0,02·180 = 3,6 g glucoza c1=3,6·100/200 = 1,8%
md2 = 0,05·342 = 17,1g zaharoza c2 = 17,1·100/200 = 8,55%