👤

DACA 7K DE FRUCTE COSTA 98 DE LEI CAT COSTA 3K ?


Răspuns :

Aflam cat costa 1 kg. de fructe .
98:7=14 lei costa 1 kg. 
Aflam cat costa 3 kg. de fructe .
14x3=42 lei costa 3 kg.