Răspuns :
2,5 m=250 cm
250/2,5=100 min urca pana in varf
100 min=1 ora si 40 de min
deci ajunge la.ora 10:40 in varf
250/2,5=100 min urca pana in varf
100 min=1 ora si 40 de min
deci ajunge la.ora 10:40 in varf
2,5m = 250cm
Viteza = 2,5cm / min
Melcul va ajunge in varful copacului intr-o ora si 40 de min (adica la ora 10` si 40 min)
Viteza = 2,5cm / min
Melcul va ajunge in varful copacului intr-o ora si 40 de min (adica la ora 10` si 40 min)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!