👤

Mama a cumpart 4 m de stofa , iar alta data cu 3 mai mult. Un metru de stofa costa 48 de lei.

Răspuns :

4+3 =7
48*7=336 lei
R:336 lei
4×48=192(de lei pe 4 m de stofa) prima data
3+4=7
7×48=336 a doua oară
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari