Răspuns :
preț oua = 30*2=60
preț carne =250-60=190lei
1kg carne =190:5=38lei
preț carne =250-60=190lei
1kg carne =190:5=38lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!