~Urgent!~
2. Cine aude primul sunetele unui concert, un spectator aflat in sala de spectacol la distanta d₁ = 10 m fata de orchestra sau un ascultator radio al concertului afla la distanta d₂ = 500 km de sala? Se stie ca sunetul are viteza v₁ = 340 m/s , iar undele radio au viteza v₂= 300000 km /s
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!