Răspuns :
250g=0,25kg. 2lei si 80 de bani =280 bani
0,25kg pâine ..........280 bani
1kg pâine...............x lei
x= 1•280/0,25= 1120 bani = 11 lei si 20 bani
0,25kg pâine ..........280 bani
1kg pâine...............x lei
x= 1•280/0,25= 1120 bani = 11 lei si 20 bani
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Biologie. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!