A# C=md/ms*100=>md=C*ms/100=>md=125g
ms=md+mH2O=>mH2O=ms-md=>mH2O=375g
C=md/ms*100 => 50=125/125+mH2O*100 => 6250+50mH2O=12500=>mH2O=125g
m H2O evaporata => 375-125 =
B# C=md/ms*100=>md=320g
50=320/320+mH2O*100=>50(320+mH2O)=32000 => mH2O=320g
m H2O evaporat = 375-320 =
C# C=md/ms*100=>md=80g
50=80/80+mH2O*100=>mH2O=80g
m H2O evaporat = 375-80 =