t=1 min=60s d=v*t d=10m/s *60s d=600 m sau d=5 m/s *60s d=300m P.s-nu ai mentionat care viteza trebuie de aplicat la calcule deci primul calcul e pentru v1 si al doilea pentru v2 succes
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!