r₁=15 mm =1,5 cm
r₂=25 mm =2,5 cm
volum cilindru plin= V₁=πr₁²×h=V₁=π×2,5²×10=62,50π cm³
volum gol =V₂=πr₂²×h=V₁=π×1,5²×10=22,50π cm³
Volum piesa = 62,50π-22,50π=40π cm³
sau
Vpiesa=V₁=(πr₁²-πr₂²)×h=(2,5²×π-1,5²×π)×10=(6,25π-2,25π)×10=40π cm³
π=3,14
40π=40×3,14=125,6 cm³