👤

Anica a cumparat 2 kg de orez si 4 kg de zahar pentru care a platit 24 lei . maria a cumparat 4 kg de orez si 2 kg de zahar pentru care a platit 30 lei .
cat costa un kg din fiecare produs


Răspuns :

30-24=6. 6lei kg de orez 24-12=12 12:4=3 lei kg de zahar