Anica acumparat 2 kg de orez si 4 kg de zahar, pentru care a platit 24 lei. Maria a cumparat 4 kg de orez si 2 kg de zahar, pentru care a platit 30 de lei. Cat costa un kg din fiecare produs?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!