Răspuns :
Pai. daca o bucata (adica o paine) costa 859 lei , faci 12x859 = 10308 . apoi daca un corn costa 220 faci 26x220 = 5720 lei , in total Oana a cheltuit 10308+5720 = 16028 lei !
Pâinea costa: 12*859=10308
Cornurile costa : 26*220= 5720
totul costa: 10 308+5 720=16028
Sau: 12*859 +26* 220= 10308+5700=16028
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!