pentru sarbatoarea de craciun o familie a cumparat un curcan , o gisca , trei gaaini si cinci pui.Se stie ca un pui costa32 lei .cit costa toata cumparatura daca curcanul costa cit o gisca si doua gaini, o gisca cit o gaina si douazeci de lei iar o gaina cit trei puii va rog ajutatima
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!