Răspuns :
1.5=24
1kg=1000g
1.5=1500 g
24:1.5=16 lei costa un kg
16:2=8 lei 500 g
8:2=250 lei 250g
1kg=1000g
1.5=1500 g
24:1.5=16 lei costa un kg
16:2=8 lei 500 g
8:2=250 lei 250g
1.5kg=24 rezulta ca 1kg=24÷1.5kg=16lei
500g=16÷2=8lei
250g=8÷2=4lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!