👤

Sa de afle cat costa 14 kg de mere stiind ca 21 kg de mere costa 94,5 lei

Răspuns :

94 .5  : 21 =4.5lei/kg
14* 4.5 =63 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari