Un corp cu masa m1=5kg ,sub acțiunea unei forțe a căpătat accelerația a1=5m/s2(s pătrat) .Ce accelerație va căpăta un corp de masă m2=20 kg sub acțiunea aceleași forțe?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!