La un magazin de legume si fructe s-au vandut 86 kg de caise si cirese si s-au incasat 390 lei.Un kg caise costa 5 lei.Iar un kg de cirese costa 4 lei.Cu cat s-a incasat mai mult caise decat cirese? Va rog..
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!