Alina se duce sa cumpere pere si mere.un kg de mere este 5 lei ea a iar perele 9 lei kg .ea a cumparat 6 kg de mere si 7 de pere . cu cat este mai mare kg de pere decat cele de mere?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!