La un magazin s- au adus 60kg de ceapa si 40kg de sare .Valoarea totală a mărfii e de 160 lei,iar diferenta dintre prețul unui kg de ceapa si cel al unui kg de sare e de 1 leu.Cat este prețul unui kg din fiecare produs?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!