👤

rezolvarea temelor ii ocupa unui elev un timp egalcu 60% din timpul petrecut in scoala . daca la scoala sta 6 ore ,cate minute invata acasa

Răspuns :

6 ore × 60% =3,6 h
1 h = 60 min
3,6 h =3,6× 60 min/h=216 min
60/100 *6 = 3,6
cred ca asta e raspunsul