Ajutati ma va rog urgent la urmatoarea problema:
Ana doreste sa cumpere 1 kg de cirese, dar ii mai trebuie 2 lei. Lui Cosmin ii mai trebuie 5 lei pentru a cumpara 1 kg de cirese. Daca isi unesc banii pot cumpara 1 kg de cirese. Sa se afle:
a) Cat costa 1 kg de cirese?
b) Cati lei are fiecare?
Va rog mult!!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!