O gospodina a cumparat de la piata 1 kg de mere , 1 kg de pere si 1 kg de prune si a platit 95 de lei. Cit a platit pentru fiecare kg in prte , stiind ca 1kgf de pere costa cit 2 kg de mere si ca 2 kg de pere costa cit 5 kg de prune. Ajutatima va rog Mult! Dau funda si maximum punctaje. :)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!