Diana cumpara un pachet de biscuiți, o ciocolata si o minge pe care plătește 25 lei. Câți lei costa fiecare obiect, dacă ciocolata costa cu 7 lei mai mint decât pachetul de biscuiți si cu 2 lei mai puțin decât mingea?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!