👤

Ce cantitate de suc a ramas dupa petrecere stiind ca s-au cumparat 5 cutii a cate 750 ml suc de portocale si fiecare dintre cei 15 copi a baut cate 250 ml?


Răspuns :

Cantitate suc=5•750=3750
Suc consumat=15•250=3750
Cantitate suc rămasă=3750-3750=0
dupa ce au baut sucul nu mai ramane suc