👤

Mama a cumparat 10 m de __ si a platit 600 lei. Tata a cumparat __a cate 8 lei kilogramul si a platit 800 lei.

Răspuns :

Mama a cumparat 10 m de  PANZA  si a platit 600 lei. Tata a cumparat  10 KG ROSII a cate 8 lei kilogramul si a platit 800 lei.