👤

Un lucru costa 18 lei si se reduce cu 10% cât costa acum obiectul

Răspuns :

18-10%=18-1,8=16,2 raspuns corect 16,2
18x10:100=18 lei ( 10% din 18 lei)
18-1,8=16,2 lei pretul dupa reducere
r: 16,2 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari