👤

marin a cumparat 8 kg de dovlecei la pretul de 2 lei kilogramul. Cu 8 lei ,ANA a cumparat 2 litri de lapte.Tot cu 8 lei, DANA a cumparat o bucata de panglica la pret de 2 lei metrul.ce afli calculind

Răspuns :

8×2=16 8÷2=4 8×2=16; 16+16+4=36 de lei a avut ana
Cati m de panglica a cumparat Dana

       8:2=4m
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari