Răspuns :
d=205
l=2*205=410
l=mh-485 mh=410+485=895
mi=d+167=205+167=372
205+410+895+372=1882
1882*4=7528 lei ia ramas in total la cei 4 copii
Dorin=205+1882=2087
Lucian=410+1882=2292
Mihaela=895+1882=2777
Mireasa=372+1882=2254
l=2*205=410
l=mh-485 mh=410+485=895
mi=d+167=205+167=372
205+410+895+372=1882
1882*4=7528 lei ia ramas in total la cei 4 copii
Dorin=205+1882=2087
Lucian=410+1882=2292
Mihaela=895+1882=2777
Mireasa=372+1882=2254
205 x 2 = 410 a cheltuit lucian
205 + 167 = 372 a cheltuit mircea
205 + 167 = 372 a cheltuit mircea
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!