Răspuns :
840;14=60 con . 1 vaca in5 zile
60:5=12 kg o vaca =1zi
12*10=120 -o vaca in10 zile
120*12=1440 kg hrana 10 vaci in 12 zile
60:5=12 kg o vaca =1zi
12*10=120 -o vaca in10 zile
120*12=1440 kg hrana 10 vaci in 12 zile
1.cat consuma o vaca pe zi ?
840:5:14=12kg
2.cat consuma 10 vaci in 12 zile?
12kgx10vacix12zile=1440kg
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!