Răspuns :
1.5 kg. rosii costa 6 lei
aflam cat costa 1 kg.
6:1.5=4 lei costa 1 kg.
9x4=36 lei costa 9 kg. de rosii
r: 9 kg. de rosii costa 36 lei
aflam cat costa 1 kg.
6:1.5=4 lei costa 1 kg.
9x4=36 lei costa 9 kg. de rosii
r: 9 kg. de rosii costa 36 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!