Răspuns :
8 agrafe la pretul de 3 lei costa 24 lei
la pretul de 4 lei costa 32 lei iar la pretul de 6 lei costa 48 lei
la pretul de 4 lei costa 32 lei iar la pretul de 6 lei costa 48 lei
3х4mi se pare o idie buna dar nu este corect mai bine 8х3=24 apoi 4х8=32apoi6х838leiiiii
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!