Să se afle cât costă 1 kg de făină şi cât costă 1 l de ulei ştiind că : 5 kg de făină şi 6l de ulei costă 39 lei iar 10 hg de făină și 6l de ulei costă 54 lei.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!