Răspuns :
8x10=80 lei (costa 10 farfurii)
170-80=90 lei (costa 10 cesti)
90:10=9 lei (costa o ceasca)
170-80=90 lei (costa 10 cesti)
90:10=9 lei (costa o ceasca)
1) 8 lei x 10 = 80 lei
2) 170 lei - 80 lei = 90 lei
3) 90 lei : 10 = 9 lei
2) 170 lei - 80 lei = 90 lei
3) 90 lei : 10 = 9 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!