Răspuns :
1 obiect = 150 lei
30% din 150 = 30*150 : 100 = 45 lei s-a scumpit
150 + 45 = 195 lei costa obiectul dupa scumpire
30% din 150 = 30*150 : 100 = 45 lei s-a scumpit
150 + 45 = 195 lei costa obiectul dupa scumpire
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!