Răspuns :
Aflam cat costa 1kg de prune:
144:12=12 ( lei) costa 1 kg de prune
Aflam cat costa 22 kg de prune>
12 ·22=264( lei)
Sper ca te-am ajutat! Coronita? =^.^=
144:12=12 ( lei) costa 1 kg de prune
Aflam cat costa 22 kg de prune>
12 ·22=264( lei)
Sper ca te-am ajutat! Coronita? =^.^=
144:12=12 lei costa un kg. de prune
22x12=264 lei costa 22 kg. de prune
r:264 lei
22x12=264 lei costa 22 kg. de prune
r:264 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!