un iaurt cu cereale costă 2 lei și 25 de bani.Eugen și Mihaela consumă zilnic câte un iaurt.mama lor cumpără atâtea cât să le ajungă 5 zile.ce suma trebuie să plătească? Găsește 3 variante pentru a plăti cu monede și bacnote?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!