nu cred ca ai scris bine problema ca 4÷8= 0.50 bani costa un caiet 2×0.5=1 leu costa 2caiete si nu are cum album sa coste cu 2lei mai putin decat 2caiete atat timp cat 2caiete costa 1leu verifica pt ca ceva nu ai scris bn
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!