Răspuns :
Ioana a cumparat 2 paini cu pretul de 2,5 lei fiecare si 4 mere cu pretul de 3,5lei de fiecare , cati lei au costat cumparaturile? =D
Un pepene galben costa 3,5 lei,iar o para este cu un leu mai ieftina.Ana a cumparat 4 pepeni si doua pere.Calculeaza ce suma a consumat Ana pentru a face cumparaturi.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!