Răspuns :
latura=l=10 cm=>V cub=10³=1000 cm³=0,001 m³
masa=m=2,7 kg
p(ro/densitatea)=m/V=>p=2,7/0,001=>p=2700 kg/m³
masa=m=2,7 kg
p(ro/densitatea)=m/V=>p=2,7/0,001=>p=2700 kg/m³
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!