r=2 ohmi
R₂=3 ohmi
R₃=18 ohmi
I=0,5 A (amperi)
U₁=3V
Aflati:
R₁=?
U(MN)=?
Re=?
E=?
(daca nu stiti ,nu va bagati please)
