👤

compuneti o problema in baza expresiei numerice 10,5inmultit cu 3+25,4:2

Răspuns :

S-au cumparat 3kg de mere cite 10,5lei si 3 kg de rosii a cite 25,45lei,Cit costa toata cumparatura