Cm(concentratia molara)=Niu(litera greceasca)/ Vs Niu=m/M M(masa molara)=40+71=111g/mol CaCl2 Niu=6,66/111=0,06 moli Cm=0,06/Vs Transformi 20 cm cubi in litri si dupa calculezi Cm=0,06/cati litri ai dupa ce transformi 20cm cubi
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Chimie. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!