1)pai sunt numerele 99,100,101 2)in prima galeata sunt 12 litri iar in a doua sunt 20 litri 3)un litru costa 24 lei iar 24×35=840,cu 1080 lei poti cumpara 45 de galeti
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!